niedziela, 5 sierpnia 2012

Zapowiedzi na wrzesień i październik+ moja gadanina

Dawno nie dodawałam żadnych zapowiedzi, więc postanowiłam, że napiszę trochę o kilku książkach, których premiera będzie we  wrześniu i październiku.

***

Kobiety na jej punkcie szaleją.
Mężczyźni wiele zawdzięczają.
Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu.
A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę!!!

 Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo.
Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata!
Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”!
Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów!
Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery!
Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!

Młoda, niewinna studentka literatury Anastasia Steele jedzie w zastępstwie koleżanki przeprowadzić wywiad dla gazety studenckiej z rekinem biznesu, przystojnym i zamożnym Christianem Greyem. Mężczyzna od pierwszych sekund spotkania fascynuje ją i onieśmiela. W powietrzu wisi coś elektryzującego, czego dziewczyna nie potrafi nazwać, a może tylko się jej wydaje? Z prawdziwą ulgą kończy rozmowę i postanawia zapomnieć o intrygującym przystojniaku.
Plan spala jednak na panewce, bo Christian Grey zjawia się nazajutrz w sklepie, w którym Anastasia dorywczo pracuje. Przypadek? I do tego proponuje kolejne spotkanie.
W tym miejscu kończy się „disneyowskie”  love story, choć młodziutka, niedoświadczona  dziewczyna nie wie jeszcze, że Christian opętany jest potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych, dość niezwykłych warunkach… Czy dziewczyna  podpisze tajemniczą umowę, której warunki napawają ją strachem i fascynacją? Jaki sekret skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

Premiera: 05.09.2012

Ode mnie:
Często oglądam różne zapowiedzi i jak  widzę tyle haseł reklamowych, to nigdy nie myślę, że ta książka jest taka, jak o niej piszą w zapowiedzi. Niestety niektórzy uważają, że "jeśli tyle egzemplarzy zostało sprzedanych i będzie ekranizacja, to ta powieść musi być CZYMŚ". Otóż nie musi. A dlaczego? Bo to zwykły chwyt marketingowy. Owszem, są wyjątki, gdzie książka zasługuje na taką uwagę, ale to nieliczne przypadki.  Co z tego, że milion egzemplarzy zostało sprzedanych? Czy to znaczy, że powieść jest kochana przez wszystkich czytelników, które pobiegły do kasy i kupiły najnowszą "perełkę"? Nie sądzę. "Pięćdziesiąt twarzy Greya" nie czytałam, więc nie mogę się wypowiedzieć, ale zerknęłam na fragment i... popłakałam się ze śmiechu. Krótko mówiąc, raczej nie sięgnę po to "arcydzieło", ponieważ wydaje mnie się ono... słabe? Nie, to nie to. Przereklamowane jest lepszym określeniem. Oczywiście, nie mówię, że książka nie zyska w Polsce wielu fanów, bo na sto procent trylogia "Pięćdziesiąt ocieni" będzie "na topie" i przez dłuuugi czas będzie zajmować pierwsze miejsce na listach sprzedaży...

***

Zdrada, miłość, przyjaźń i intrygi wampirzego świata w kolejnej ekscytującej sadze Richelle Mead!

Uczono nas, że wszystkie wampiry, moroje i strzygi, są mroczne i złe. Kto chciałby pić cudzą  krew? To obrzydliwe. Sama myśl o tym, że wkrótce będę karmić morojkę, przyprawiała mnie o mdłości.

Kiedy alchemiczka Sydney dowiaduje się, że ma strzec bezpieczeństwa księżniczki morojów Jill Dragomir, nie jest zachwycona. I nawet nie przypuszcza, że ich wspólną kryjówką okaże się... szkoła dla śmiertelników w Palm Springs w Kalifornii. Ale to dopiero początek ryzykownych przygód obu dziewczyn...

Kroniki krwi to kontynuacja bestsellerowej serii Akademia wampirów. Pojawią się w niej postacie, które już pokochaliście, oraz wiele zupełnie nowych twarzy.

Premiera: 05.09.2012

*** 

UWAGA! SPOILERY Z POPRZEDNICH CZĘŚCI!
http://www.znak.com.pl/files/covers/card/klatwatygrysa_3.jpgChoć Kelsey udaje się wyrwać Rena z rąk Lokesha, nie odzyskuje ukochanego. Biały tygrys stracił pamięć i dziewczyna jest mu zupełnie obca. Co więcej - każdy jej dotyk sprawia mu ból.

Jedno pozostaje niezmienne: zło nie zostało pokonane, pradawna klątwa trwa. Rozpoczyna się nowa, pełna niebezpieczeństw podróż do świata pięciu przebiegłych smoków. Czy wszyscy wyjdą cało ze starcia z mrocznymi siłami? Czy Kelsey znów rozkocha w sobie Rena, czy wybierze zapomnienie w ramionach Kishana?

Trzecia część bestsellerowej sagi „
Klątwa tygrysa” łączy zawrotne tempo przygodowej powieści, nieprzewidywalność gatunku fantasy i emocje godne romansu wszech czasów.
Niech rozpocznie się wyprawa!

 Premiera: 17.09.2012
  
Ode mnie:
"Klątwa tygrysa" to czytadło, "Wyzwanie" to (dla mnie) wyzwanie. "Wyprawa" to?  

***

http://www.znak.com.pl/files/covers/card/Marsden_Jutro7_500px.jpg- Jeśli was złapią, musicie udawać, że niczego nie wiecie. Jesteście tylko dzieciakami, które działają na własną rękę. Ci ludzie są twardzi i bezwzględni, a stawka jest wysoka. Jeśli wam nie uwierzą, spróbują was złamać. Są w tym bardzo dobrzy.
Spojrzałam na Fi, która patrzyła na Ryana blada jak kreda.
- To kontrofensywa, którą przygotowujemy od blisko pół roku.
- Chcesz powiedzieć, że idziemy na całość? - zapytał Kevin. - Wszystko albo nic?


Kto okaże się prawdziwym przywódcą grupy? Czy Ellie uda się odnaleźć rodzinę? Czy wśród przyjaciół jest jeszcze miejsce na miłość?

 Premiera: 17.09.2012

Ode mnie:
Nareszcie koniec! Lubię tę serię, ale "tasiemce" działają na mnie jak odstraszacz. ;) Oby część siódma była tak fenomenalna jak tom trzeci. 

***

Moc przeznaczeniaCzwarta i ostatnia część cyklu o Laurel przynosi mnóstwo niespodzianek.

Akcja powieści toczy się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin, lecz obfituje w dramatyczne wydarzenia i zaskakujące zwroty. Magiczny Avalon staje przed niebezpieczeństwem, o jakim jeszcze nikomu się nie śniło. Czy Laurel pomoże wróżkom ocalić ich baśniowy świat? Czy w jej dalszym życiu znajdzie się miejsce dla Tamaniego i Dawida? W tym tomie czytelnicy znajdą odpowiedzi na wszystkie dręczące ich pytania.

 Premiera: 19.09.2012


Ode mnie:
Poprzednie tomy to przeciętniaki, ale mimo to zamierzam poznać zakończenie tego książkowego cyklu.
***

Na zawszeSzósta i zarazem ostatnia część porywającej opowieści o losach Ever Bloom i jej bliskich. Ever i Damen musieli zmierzyć się z najpotężniejszymi wrogami, walczyć ze złem, zazdrością i zdradą. Teraz, by na zawsze być razem, muszą wrócić do samego początku i podważyć wszystko, w co wierzą. Czy przetrwają tę najpoważniejszą próbę miłości? Wreszcie zaskakujący finał!Premiera: 19.09.2012
Ode mnie:
Nie jestem fanką tej serii, ale podobnie jak z "Mocą przeznaczenia" chcę ten cykl skończyć. Wydawnictwo, jak na złość, premierę przełożyło z 30 maja na X (nie jestem pewna, czy znów czegoś nie zmienią).

***

 UWAGA! SPOILERY Z POPRZEDNIEGO TOMU!
Drugi tom książki “Nevermore: Kruk”, gotyckiego romansu opartego na twórczości Edgara Allana Poego.
Varen zniknął. Schwytany w pułapkę koszmarnej rzeczywistości, gdzie chore sny Edgara Allana Poego stają się jawą, znajduje się poza zasięgiem żywych i umarłych. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić. Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku spełnia toast na grobie pisarza i który w ciągu ostatnich miesięcy oszukiwał ją i zwodził. Tylko on ma klucz do innego świata...
Kiedy Isobel znajduje wreszcie przejście, odkrywa, że miejsce, w którym przebywa Varen zdążyło się zmienić. Pełen bólu i przerażających istot świat zamieszkują teraz również stworzenia, które zrodziły się w pełnym gniewu umyśle chłopaka. Miłość przemienia się w nienawiść, radość w smutek, śmiech w płacz. Stając naprzeciw Varena, Isobel zaczyna rozumieć, że jej ukochany stał się jej największym, śmiertelnym wrogiem. 

Premiera: ??.09.2012

Ode mnie:
"Cienie" to moje "must have, must read". Mam nadzieję, że druga część "Nevermore" zostanie wydana według planu i nie będzie żadnego przekładania premier. ;)

***

UWAGA! SPOILERY Z POPRZEDNIEJ CZĘŚCI!
Jeden wybór może cię zmienić.
Jeden wybór może cię zniszczyć…

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) – to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.
Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest NIEZGODNY – i musi być wyeliminowany...

Dzień, kiedy szesnastoletnia Tris dokonała wyboru, powinien zostać uczczony świętowaniem przez frakcję, do której przystąpiła – jednej z pięciu, jakie istnieją w zniszczonym katastrofą Chicago. Zamiast tego zakończył się tragedią. Przejście z Altruizmu do Nieustraszoności zburzyło jej świat, pozbawiło rodziny, zmusiło do ucieczki, ale i połączyło z Tobiasem – Nieustraszonym o stalowych oczach.

Od tamtej chwili walka frakcji przerodziła się w otwartą wojnę. A podczas wojny trzeba stanąć po jednej ze stron. Wybory są jeszcze bardziej dramatyczne – i jeszcze bardziej nieodwołalne. Zwłaszcza dla Tris, NIEZGODNEJ, która wciąż zmaga się z natrętnymi pytaniami o konsekwencje swojej decyzji, z żalem i wyrzutami sumienia, swoją tożsamością i lojalnością, polityką i miłością. Lecz wstrząsające nowe odkrycia i zmieniające się sojusze sprawią, że musi ujawnić prawdę o sobie. Nawet jeśli miałaby stracić wszystko. A żeby ocalić tych, których kocha, musi złamać niewzruszone reguły swojego bezwzględnego świata…

Premiera: 03.10.2012
Ode mnie:
Zwiastun to mistrzostwo! A trylogia? Czytałam różne opinie, więc sama chcę się przekonać, czy "Niezgodna" i "Zbuntowana" zasługują na taki rozgłos.

***

File:Legend Marie Lu Book cover.jpgMroczna przyszłość, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.
Dwa odmienne światy, i dwoje młodych bohaterów, którzy stają w walce przeciwko sobie.
Piętnastoletnia June – geniusz militarny kontra jej rówieśnik Day – nieuchwytny przestępca.
Ich ścieżki krzyżują się. Rozpoczyna się wyścig na śmierć i życie.

Republika, miejsce niegdyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jest uwikłana w wieczną wojnę ze swymi sąsiadami, Koloniami.
Piętnastoletnia June, urodzona w elitarnej rodzinie w jednej z najbogatszych dzielnic Republiki, jest wojskowym geniuszem. Posłuszna, pełna pasji i oddana ojczyźnie, jest wychowywana na przyszłą gwiazdę najwyższych kręgów Republiki.
Również piętnastoletni Day, urodzony w slumsach sektora Lake, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki, ale kierujące nim motywy wcale nie są tak podłe jak by się mogło wydawać.

Pochodzący z dwóch różnych światów June i Day nie mają powodu, by się spotkać, aż pewnego dnia brat June, Metias, pada ofiarą morderstwa, a Day staje się głównym podejrzanym. Wciągnięty w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, Day ucieka, próbując jednocześnie uratować swą rodzinę, a June desperacko usiłuje pomścić śmierć brata.

Zbieg okoliczności sprawia, iż oboje odkrywają prawdę o wydarzeniach, przez które połączyły się ich losy. Dowiadują się też, że ich ojczyzna gotowa jest sięgnąć po wszelkie dostępne środki, by zataić sekrety.
Oszałamiająca pierwsza powieść Marie Lu, pełna akcji, napięcia i romansu, bez wątpienia wciągnie i poruszy każdego czytelnika. 

Premiera: 15.10.2012

Ode mnie:
Uwielbiam czytać antyutopie, więc kiedy zobaczyłam opis i zwiastun "Legendy" na Amazonie, to wiedziałam, że muszę to przeczytać. Na szczęście, nie muszę już sięgać po wersję angielskojęzyczną, bo Zielona Sowa dość szybko planuje wydać tę książkę.


***

A na koniec książka, która zostanie wydana przez Media Rodzina. Wydawnictwo to wydało bestsellery takie jak "Harry Potter" i "Igrzyska śmierci". Ciekawe, jak "Osobliwy dom pani Peregrine" będzie przyjęty w Polsce...

Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci. Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców. Nastrój potęgują stare fotografie, których kolekcja ilustruje tekst.

Premiera: ??.10.2012


***

Wśród wymienionych wyżej zapowiedzi znaleźliście coś dla siebie? Jakie są Wasze czytelnicze plany?

27 komentarzy:

 1. Widzę sporo fajnych pozycji :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo będzie się działo po wakacjach w świecie książkowym ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Szykuje się sporo ciekawych nowych książek na wrzesień :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się na "Jutro" chociaż muszę nadrobić 5 i 6 tom. :3 A potem Kroniki Ellie. Oj będą kolejne wydatki. ;3 Nie wiem, jak z Klątwą Tygrysa, bo 2 części nie przeczytałam jeszcze. "Nevermore" nie sięgnę, bo pierwsza część była beznadziejna. "Zbuntowaną" chętnie przeczytam, ale Amber kontynuuje jedne serie, jak fani od dawna czekają na kolejne części innych. -.- Ale "Niezgodna" całkiem całkiem. Ever... Co za maskara. xD A tu widzę już 6 części! O matko, podziwiam ludzi, którzy dali radę przez to przebrnąć. :3 A o Legendzie nie słyszałam, ale mnie zainteresował opis. :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwierz mi, pierwszy tom "Nieśmiertelnych" to jeszcze nic. ;) "Mroczny płomień" był całkowitą tragedią. Lubię "Nevermore", ale to chyba jedna z książek, które można albo kochać, albo nienawidzić.
   A Amber to już dawno powinien wydać "Żelazną królową", "Normalne marzenia" i kontynuację "Porzuconych"...

   Usuń
  2. Zgadzam się! Na "Żelazną Królową" czekam i to niecierpliwie. Tak samo, jak na "Porzuconych", ale cóż zrobić, jak 'Niezgodna' większy zysk przyniosła? :<
   Hahaha, skoro tak mówisz, to dalsze części Ever muszą być ciekawe. xD Może kiedyś. Lubię czasami się pośmiać. :3
   A 'Nevermore' nie nienawidzę... Jeszcze. :P

   Usuń
  3. Właśnie zastanawia mnie, dlaczego wydają w tempie ekspresowym takie przeciętniaki jak trylogia "Trylle", a perełki muszą czekać rok lub więcej na swoją kolej. :/
   Ja także lubię się czasami pośmiać. Teraz na przykład czytam dziewiątą część "Domu nocy". XD

   Usuń
  4. To masochizm, ale przynajmniej jest zabawnie! :D Przede mną 5 tom! Będzie grubo!

   No nie wiem, co z tym Amber. ;/ Dobrze będzie, jak wydadzą w ogóle.

   Dziękuję za taki piękny komentarz pod "Wędrówką przez sen". :3

   Usuń
 5. 50 twarzy nie przeczytam, nie mam po co. To jest po prostu fanfiction AU (Alternative Universe) na podstawie Zmierzchu, tylko ze zmienionymi imionami. Czasami czytuję różne fanficki, dlatego wiem jaka jest ich jakość i jak trudno znaleźć perełkę. Można znaleźć autora, tak jak to było w przypadku Cassandry Clare, która zaczynała właśnie od fanficków, ale jej debiut, to coś innego niż to co pisała w oparciu o inne fandomy.

  Zbuntowaną polecam. Czytałam i pierwszą część i drugą.
  Ma w sobie coś, co pozwala wczuć się dobrze w sytuację i ja trochę też sobie pomyślałam nad polityką przez to.

  Jutro mam w planach. Nie czytałam ani jednej części, ale słyszę pozytywne opinię, dlatego pewnie się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cassandra Clare to po prostu wyjątek. Słyszałam wcześniej, że "50 twarzy" to fanfick, więc mam nadzieję na jakąś analizę na którejś analizatorni. ;)

   "Niezgodną" na pewno przeczytam. Nie wiem jak ze "Zbuntowaną", ale to zależy, czy tom pierwszy przypadnie mi do gustu.

   A "Jutro" polecam. :)

   Usuń
  2. Cassie jest szalona i kochana.
   Ale tak naprawdę, to można np. na fanfiction.net znaleźć całkiem ciekawych twórców. W Ameryce już sporo fanficków wydano. Tylko, że nie nigdy nie były aż tak popularne.
   Szkoda, że wydawnictwa promują takie gnioty, a ciekawe książki pozostają w cieniu.
   Mam na oku jedną, jest po angielsku i też niby stworzona z fanficka, ale czytałam fragment i jak na debiut jest całkiem niezła. Teraz jej wszędzie szukam i nie mogę znaleźć ;(

   Ale i tak uważam, że jak coś, to powinni się nowi autorzy troszeczkę odciąć od swojej fanowskiej twórczości ;)

   Usuń
 6. Muszę zapoznać się z serią Akademia wampirów i oczywiście sięgnąć po kolejne części "Jutra" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam tylko na "Jutro 7". To będzie już ostatnia część?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to ostatnia część serii "Jutro", ale wydawnictwo ma jeszcze w planach wydanie trylogii(?)- "Kroniki Ellie".

   Usuń
 8. Czekam na "Kroniki krwi", mam nadzieję, że ta seria będzie tak dobra jak "Akademia wampirów" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mogę się doczekać ,,Cienie".

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mogę się doczekać Jutra7 i Nevermore, ale widzę, że będę miała jeszcze w planach Osobliwy dom... Zapowiada się miesiąc pełen książek:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. ''Jutro 7'' to w przyszłości, bo ''Jutro'' czeka na półeczce.
  Przeczytałem ten fragment... i już wiem, że będę się od tej książki trzymał z dala, a na ''Legend'' już odłożyłem sobie kasę, czekam tylko na premierę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czeka nas wiele świetnych książek do czytania po wakacjach :D

  OdpowiedzUsuń
 13. dla mnie z pewnością "Kroniki krwi" oraz "Opuszczony dom pani Peregrine" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Muzę zabrać się za tom 5 Jutra :) Czekam też na zakończenie serii o Laurel, a reszta w większości mnie ciekawi, ale są to lasze tomy serii, a ja muszę najpierw poznać pierwsze.

  OdpowiedzUsuń
 15. 1 książka jakoś też mnie odstrasza i raczej jej nie przeczytam. Jutro 7 ma inną okładkę niż wcześniejsze części, ale muszę nadrobić bo dopiero jestem po 4 tomie. ;D

  OdpowiedzUsuń
 16. Widzę, że wybierając nowości na swojego bloga, kierowałaś się raczej tym, co czyta młodzież. Sama mam ochotę skończyć serię "Jutro" i cieszę się, że więcej tomów nie powstaje. Miałam cichą nadzieję, że skończy się na 7-8.

  OdpowiedzUsuń
 17. Na trzecią część Klątwy tygrysa i "Zbuntowaną" czekam z niecierpliwością!

  OdpowiedzUsuń
 18. Ah < Kroniki Krwi, Zbuntowana i Nevermore, nie mogę sie doczekać tych książek, z pewnością je przeczytam :) Co do reszty sama nie wiem, to już sie okaże :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Szczerze mówiąc nie znalazłam nic dla siebie. No, może poza Nevermore, ale najpierw muszę nadrobić jeszcze pierwszą część :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja właśnie skonczyłam 50 twarzy Greay i niestety nie mogę nic dobrego o tej książce napisać, język jest po prostu tragiczny a ilość powtórzeń nie do ogarnięcia :p

  OdpowiedzUsuń