sobota, 26 maja 2012

Zapowiedzi na czerwiec i lipiec

Szkoda, że "Miasto Zagubionych Dusz" Cassandry Clare zostanie wydane dopiero w listopadzie, ale w czerwcu i lipcu również jest wiele interesujących premier. Co można przeczytać latem? Między innymi "Burzę" z ładną inaczej, w porównaniu z oryginalną okładką, oprawą graficzną. Na półkach będzie też można znaleźć "Czas pomiędzy nami" i "Dotyk Julii" (drobny szczegół: w oryginale bohaterka nazywa się Juliette). Nie zabraknie też kontynuacji znanych już serii. Wydawcy uznali chyba, że mitologia jest teraz na topie, bo fani Riordana mogą poczytać trochę o mitologii egipskiej w "Cieniu węża", a fanki "Romea i Julii" na tle Troji pewnie z chęcią poznają dalsze losy Heleny w "Wędrówce przez sen" pióra pani Angelini. Licząc "Wyzwanie" z "mitologią indyjską" w edycji Colleen Houck jest i trzecia opowieść z mitologicznymi wątkami. Krótko mówiąc, będzie w czym wybierać, a to nie wszystko, przecież premier będzie znacznie więcej, więc na co Wy najbardziej czekacie?


Poniżej kilka wybranych zapowiedzi :


 
 Opis wydawcy:
"Rok 2009. Dziewiętnastoletni Jackson Meyer jest zwyczajnym nastolatkiem, studiuje, ma dziewczynę... i potrafi podróżować w czasie. Lecz ta umiejętność nie ma nic wspólnego z tym, co ogląda się w filmach – jego skoki nie zmieniają teraźniejszości, ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie. Do czasu... Nadchodzi bowiem dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości. Jackson, chcąc uratować Holly, nie ustaje w rozpaczliwych próbach odnalezienia drogi powrotnej do swojego czasu, lecz po serii niepowodzeń godzi się z losem i postanawia dowiedzieć się więcej o swoich umiejętnościach. Jednak ludzie, którzy strzelali do Holly w roku 2009, depczą mu po piętach – Wrogowie Czasu nie cofną się przed niczym, aby wcielić młodego podróżnika w swoje szeregi. Przystąpi do nich... albo zginie. Wyścig z czasem właśnie się rozpoczął! „Rozwijająca się w zawrotnym tempie akcja tego szpiegowsko-romantycznego thrillera dostarcza tak wielkich emocji, że po zakończeniu lektury nie marzy się niczym innym, tylko o skoku w przyszłość i pochłonięciu następnej powieści z tego cyklu” Entertainment Weekly Do czasu... Nadchodzi bowiem dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości. "

Premiera: 13. 06. 2012 


 Opis wydawcy:
Nastoletnia dziewczyna zakochuje się  w chłopaku z niedalekiej przyszłości, który potrafi błyskawicznie przenieść ją w dowolne miejsce na świecie. Ta sama wyjątkowa zdolność do podróżowania w czasie i przestrzeni, która ich połączyła, w pewnym momencie ich rozdzieli. Oboje wiedzą, że chłopak będzie musiał wrócić tam, skąd przybył.

Premiera: 14. 06. 2012    


 
 Opis wydawcy:
Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.
Premiera: 27. 06. 2012     Teraz czas na kontynuacje.

 UWAGA! Opisy zawierają spoilery z poprzednich tomów!


Opis wydawcy:
Jest rok 2140. Walka przeciw starzeniu się społeczeństwa została wygrana. Ludzie mogą już żyć wiecznie.
Nie wszyscy jednak wierzą, że nieskończone życie to jedyny wybór. Powstaje ruch oporu, który zwalcza ideologię wiecznej młodości.
Peter zostaje uwikłany w konflikt nie tylko z totalitarnym rządem, ale także, co gorsza, z własną rodziną.
Czy uda mu się być lojalnym wobec najbliższych, wobec Anny?
Jaką szokującą prawdę kryją w sobie mury Pincent Pharma?

 Premiera: 07. 06. 2012


Opis wydawcy:
Serce Kelsey zostało złamane, pradawne zaklęcie - nie.

Po powrocie do domu dziewczyna próbuje zapomnieć o indyjskim księciu Renie i poukładać sobie życie na nowo. Jednak mroczne siły nie zostały pokonane, a niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Kelsey musi wrócić do Indii - tym razem z niepokornym bratem Rena, Kishanem, nad którym również ciąży klątwa.

Czy Kelsey zdnajdzie odwagę, by uwierzyć w miłość i stanąć do walki ze złem? Czy to wyzwanie przybliży całą trójkę do złamania zaklęcia, czy przeciwnie - pozbawi ich złudzeń?


Premiera: 13. 06. 2012


Opis wydawcy:
Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak postępować ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu Maat – porządku – w świecie. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak bardzo chaotyczny. Wąż Chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi zniszczeniem świata za trzy dni. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Walt, jeden z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, ma przed sobą krótkie życie i już czuje, że jego siły słabną. Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca Ra, żeby naprawdę pomóc. Czego może dokonać dwójka nastolatków i grupka ich jeszcze młodszych uczniów?
Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, jest on jednak tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie – nawet jeśli im sie powiedzie. Aby mieć szanse powodzenia, muszą zaufać psychotycznemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. To zadanie jest szaleństwem. Cóż, oni są szaleni.
Zabawne sytuacje, niezapomniane potwory, nieustannie zmieniająca się drużyna przyjaciół i wrogów – w Cieniu węża tempo akcji nigdy nie zwalnia; trzeci tom jest wciągającym i w pełni zadowalającym dopełnieniem trylogii Kronik Rodu Kane.

Premiera: 13. 06. 2012


 
 Opis wydawcy:
 Nic nie zostało rozstrzygnięte.

Niczego nie da się rozstrzygnąć bez wojny.

W ten sposób zbudowano Wszechświat.

Trzecia i ostatnia część serii „Strażnicy Veridianu”. Tym razem narratorami powieści są Matt i Rochelle.

Zakon Chaosu wzrósł w siłę. Lathenia, wciąż wściekła z powodu śmierci ukochanego Marduka, nie chce dłużej czekać i wypowiada Straży ostatnią bitwę. Stawką jest kontrola nad wszystkimi światami... Oszalała bogini nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój cel. Członkowie Straży są w poważnych kłopotach – muszą odnaleźć zaginiony klucz, który pozwoli otworzyć zbrojownię w mitycznym Veridianie. Ale to nie jedyny problem. W ich szeregach ukrywa się zdrajca. Narastająca niepewność i podejrzliwość utrudniają Strażnikom skuteczne działanie. Zbliża się czas wypełnienia proroctwa, czas ostatecznego starcia z Lathenią... Kto ze Strażników okaże się akolitą Chaosu? Kto zdradzi w godzinie najwyższej próby?

Premiera: ??. 06. 2012

Opis wydawcy:
Wendy, następczyni tronu królestwa, musi poślubić księcia Vittra. To jedyny sposób, żeby ocalić Trylle przed ich śmiertelnym wrogiem i zapobiec krwawej wojnie z niepokonanym przeciwnikiem. Lecz myśl o tym, że przyjdzie jej opuścić miejsce, które stało się jej domem, jest nie do zniesienia...

Pożegnała się już ze swoją pierwszą miłością, czy teraz przyjdzie jej poświęcić drugą? Czy będzie musiała wyrzec się uczucia do Lokiego, tak jak wcześniej wyrzekła się miłości do Finna? Czy czeka ją najtrudniejszy wybór: z którym z nich zostanie na zawsze…

Jeśli tylko ich magiczny świat ma przed sobą jakieś „na zawsze”. Przyszłość Trylli leży w rękach Wendy - pod warunkiem że odważy się o nią walczyć…

Premiera: 03. 07. 2012Na koniec:
 
Opis wydawcy:
Mieszkają w amerykańskim miasteczku, chodzą do liceum i są… potomkami greckich bogów. Przeklętymi kochankami połączonymi przeznaczeniem, rozdzielonymi klątwą antycznych bogiń zemsty.

 Helena wie już, że tylko ona – potomkini Heleny Trojańskiej – może przerwać odwieczny cykl zemsty i uwolnić od klątwy siebie i swoją boską rodzinę.
Nocą wędruje przez bezkresną krainę Podziemia. W dzień walczy z potwornym zmęczeniem i coraz bardziej traci siły – fizyczne i duchowe. Nie dałaby rady wracać tam co noc – gdyby nie Lucas.

Lecz Lucas bardzo się zmienił i Helena nie jest już pewna jego uczuć. Czy Orion, nowy chłopak w szkole, pomoże jej walczyć dalej i powstrzymać gniew Furii?

Świat antycznych bogów coraz bardziej przenika się ze światem śmiertelników, a życie Heleny pogrąża się w chaosie. Lecz najgorsza jest świadomość, że nie potrafi zapomnieć o Lucasie… i że wciąż myśli o Orionie. Że kocha ich obu.
Czy jest gotowa oddać za nich życie? 

Premiera: 17. 07. 2012 (jeśli nie przełożą i tego tytułu)


***

Jak widać, na wakacjach będzie wiele nowości i kontynuacji. Ciekawe tylko, ile z tych zapowiedzi zostanie wydane na czas? Ostatnio przeglądałam katalogi wydawnictw i zauważyłam, że jakieś pięćdziesiąt procent premier przesuwa się o miesiąc, dwa lub nawet pół roku! Lepiej późno niż wcale... Otóż niedawno kupiłam i przeczytałam "Siłę trucizny". Tom drugi ("Dotyk magii") miał ukazać się 18 maja. Czekam, czekam, idę do sklepu i szukam, w księgarni internetowej książka jest niedostępna. Cisza. Niedawno weszłam na stronę wydawnictwa, a tam... Wiadomość, że kolejne tomy zostaną wydane w formie ebooków! Coraz częściej wydawcy nie kontynuują rozpoczętych serii, co uważam za brak szacunku do czytelników. Mimo ładnej okładki, ciekawego opisu i pozytywnych recenzji (niekoniecznie w tej kolejności), zanim kupię i przeczytam jakąś nową powieść, sprawdzę z jakiego jest wydawnictwa oraz jakie są szanse na wydanie kolejnych części. Chyba najlepiej czytać "jednotomówki", tylko szkoda, że obecnie królują długie serie (ewentualnie trylogie).

19 komentarzy:

 1. Oj, czekam na prawie wszystkie te książki z niecierpliwością. Jednak moimi faworytami jest chyba "Burza". No i "Dotyk Julii".
  W książkach Ricka Riordana jestem po prostu zakochana, więc to chyba oczywiste, że czekam, czekam i doczekać się nie mogę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle ciekawych zapowiedzi! Będzie co czytać na wakacjach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. interesuje mnie kilka pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm... mam już chyba kilka planów na wakacje.;D

  OdpowiedzUsuń
 5. 6 pierwszych chcę przeczytać, najbardziej Burzę *_* i kontynuację Spętanych ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. przygarnęłabym "Czas pomiędzy nami" oraz "Dotyk Julii"
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chciałabym dostać w swe ręce "Burzę".
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Większość wymienionych książek z wielką chęcią bym przeczytała :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Och będzie trzeba się wypłacić, ponieważ kontynuacje czekają. ;3

  OdpowiedzUsuń
 10. Moimi priorytetami będą z pewnością "Burza", "Dotyk Julii", "W sieci" i "Wędrówka przez sen" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dotyk julii i wędrówkę przez sen koniecznie musze przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Wow, ile interesujących propozycji, jest w czym wybierać :) To już wiem, że w te wakacje z pewnością nie będę się nudzić :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawi mnie ta książka Ricka Riordana. Koniecznie będę musiała się z nią zapoznać:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Drugiej części "Klątwy tygrysa" nie mogę się doczekać, ale "Dotyk Julii" i "Wędrówkę przez sen" także z przyjemnością przeczytam mimo iż "Spętani..." mnie nie zachwycili.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jest tyle nowości na wakacje, że już sama nie wiem czy dam radę zapoznać się chociaż z połową ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Burza i Dotyk Juli najbardziej rzuciły mi się w oczy. Chętnie przeczytam też serie napisaną przez Josephine Angelini;P

  OdpowiedzUsuń